Podtrzymując długą tradycję Krzeskich Biegów Niepodległościowych, zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej imprezie biegowej w 100-lecie Odzyskania Niepodległości i w 600-lecie Gminy Zbuczyn.

Od tej edycji nasze biegi będą biegami im. Antoniego Adadyńskiego, człowieka o ogromnym sercu, miłości do Polski i Jego małej ojczyzny, wsi, w której się urodził, Krzeska-Królowa Niwa. Pan Antoni Stanisław Adadyński zmarł 16 listopada 2018r.

Impreza jest organizowana przez  Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku i Stowarzyszenie Działamy Pomagamy – Skórzec, pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Zbuczyn i przy współpracy z:
– Szkoła Podstawowa w Krzesku
– OSP Krzesk
– GOK Zbuczyn
– Gmina Zbuczyn
– Klub Aktywnych parkrun Skórzec
– Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Krzesku

Udział w biegu jest bezpłatny.

Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną pod adresem mail: dzialamy.pomagamy.skorzec@gmail.com oraz w wiadomości na stronie fb Stowarzyszenie Działamy Pomagamy – Skórzec i Klub Aktywnych parkrun Skórzec (w wiadomości należy podać: Imię i Nazwisko zawodnika, rocznik i kategorię biegu OPEN, NW, Dzieci (w przypadków uczniów startujących w biegach dzieci i młodzieży, klasę do której uczęszcza) miejscowość i przynależność klubową. Osobiście w dniu zawodów w Biurze Zawodów, które będzie czynne od 9:30. W biegu głównym mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 15.12 ukończą 14 lat.

Lista uczestników

Trasa 6 km biegu wytyczona została w większości po nawierzchni asfaltowej miejscowości Krzesk Królowa-Niwa i Majątek. Startujemy z Krzeskiego Domu Kultury w kierunku siłowni zewnętrznej i Dębów, następnie w prawo do kościoła w Majątku, w lewo i mijamy dworek oraz gorzelnie. W prawo i tu mamy odcinek drogi żwirowej a następnie znów na asfalt i mijając Dąb, posadzony w 10 rocznicę Odzyskania Niepodległości (tak 90 lat temu), wracamy do Domu Kultury gdzie czekać będzie na Was ciepły poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Aktywnych kobiet w Krzesku.

Biegi dla dzieci i młodzieży odbędą się na odcinku pomiędzy siłownią zewnętrzną a Domem Kultury. Maksymalny dystans to ok. 500m.
Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal.

Na chwilę obecną nie przewidujemy żadnych nagród rzeczowych, a wyróżnione zostaną 3 pierwsze miejsca w kat. OPEN i NW kobiet i mężczyzn oraz 3 pierwsze miejsca w kat. biegów dzieci i młodzieży.

Załączniki:

  1. Regulamin biegu
  2. Oświadczenie dla dorosłego
  3. Oświadczenie dla dziecka

Harmonogram:

10:30 – 16:00
Otwarcie Biura Zawodów – Krzeski Dom Kultury

12:00
Start biegu głównego i NW

13:00
Biegi Dzieci

13:30
Poczęstunek i prelekcje w Krzeskim Domu Kultury

14:30 – 16:00
Ogłoszenie wyników biegów

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *